Eesti newfoundlandi koerte klubi
EST   ENG
   
 
 
 

UUDISED:

02.07.2018 sündisid kennelis Newfound Treasure 5 kutsikat!

Newfoundlandi koerte erinäitus 2018

Vetelpäästetrennid 2017 suvel

 

print

Esimene eluaasta on newfoundlandi koera kasvatamisel üks tähtsamaid. Selle aja jooksul ehitate te vundamendi tema tervisele ning sotsiaalsusele. 


SOTSIALISEERIMINE


Kui kutsikas tuleb koju siis esimesed kaks nädalat soovitame hoida teda nii palju kui võimalik enda lähedal ning anda talle harjumisaega uue keskonna ja oludega. Kutsikale tuleb kohe alguses õpetada selgeks mis on temale lubatud ning mis ei ole ning sellega tuleb olla väga järjekindel. Kui üks päev lubate tal näiteks diivanile hüpata ja järgmisel päeval ei luba siis koer enam ei saa aru mis temalt nõutakse ning hakkab oma äranägemise järgi toimima.  Jalutama minnes hoidke alati maius taskus, see hõlbustab teil õpetada talle kiiresti selgeks käsklus "siia", mis on edapidises elus väga oluline teie mõlema jaoks.  


TOITMINE 

Newfoundlandi koer on giganttõugu koer, kelle toitmisele tuleb suurt tähelepanu pöörata. Njuufa kasvab esimese eluaasta jooksul tohutu kiirusega ja ta on reeglina väga hea isuga. Kui njuufal lasta süüa nii palju kui ta tahab siis me teeme karuteene tema liigestele. Soovitame anda kvaliteettoitu, mis sisaldab tema kasvule kõik vajalikud vitamiinid ning ained ning kindlasti jälgida pakendi peal ära toodud sööginormi. Kindlasti tuleb ka vaadata igat isendit eraldiseisvana ning sellele vastavalt muuta toidu ratsiooni.

HOOLDUS

Nii nagu iga elusolend vajab ka njuufa pidevat hoolitsust. Njuufa on tugeva aluskarvaga pikakarvaline koer, mis eeldab korralikku karvahooldust. Njuufa karva peaks vähemalt iga kahe nädala tagant korralikult läbi kammima, karvavahetuse ajal kindlasti tihedamalt. Karvahooldust peab hakkama tegema esimesest päevast peale, et koer harjuks selle toiminguga.

 

logi sisse

JUULI 2020
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
« Juuni August »