Eesti newfoundlandi koerte klubi
EST   ENG
   
 
 
 

UUDISED:

02.07.2018 sündisid kennelis Newfound Treasure 5 kutsikat!

Newfoundlandi koerte erinäitus 2018

Vetelpäästetrennid 2017 suvel

 

print

Koolitus

Koera võtmine tähendab automaatselt ka seda, et teda tuleb koolitama hakata. Ühiskond esitab koerapidajatele järjest rangemaid tingimusi. Koerad ei tohi liikuda ilma rihmata, ei ole teretulnud avalikele üritustele, parkidesse, rääkimata kohvikutest. Mida enam ja rangemaid seadusi koerapidajatele tehakse, seda negatiivsemalt suhtuvad kaaskodanikud koertesse ja omanikesse. Et tulevikus oleks koerad teretulnud väga paljudesse kohtadesse ja lisaks Visa ja WiFi siltidele on söögikohtade, pubide või ööbimiskohtade juures ka sildid "Kuulekas koer on oodatud" on vaja algust teha meil endil - koeraomanikel, kes alati oma koera järelt koristaksid, kelle koer oleks avalikus kohas alati rihmas ja kelle koer suhtuks sõbralikult kõigesse, mis inimühiskonna igapäevaelus ette võib tulla. Ühiskonna arvamuse positiivsemaks muutmiseks ja kõigile koerapidajatele ja koertele suuremate suhtlemisvõimaluste leidmiseks ongi vajalik oma koera, ja ka ennast koerapidaja rollis, koolitada.

KOOLITUSLIIGID:

KUTSIKAKOOL
Kasulik on juba kutsikaeas koeraga koerte kooli minna, sest vanemat koera on raskem õpetada, kuna tal on juba väljakujunenud iseloom. Koertekool õpetatakse ühtlasi ka koeraomanikku. Kutsikate koolis õppimine toimub lihtsas ja mängulises vormis. Noore koera harjutuste eesmärgiks on luua koerajuhi ja koera vahele hea suhe. Koertekoolis kohaneb kutsikas (koer) nii inimeste kui teiste koerte seltsiga. Tulevikus täidab ta käsklusi keskonnast sõltumata. Kutsikadressuur on peamiselt eelduseks sujuvale koostööle tulevikus.

 

BH ehk ÜHISKONNAKÕLBULIKKUSE TEST
Testi peamine eesmärk on koera üleüldise ühiskonda ja liiklusesse suhtumise ning agressiivselt käituvate koerte väljaselgitamine. Tulemuste hindamisel ei ole oluline dressuuriplatsil nõutav kontakt ja käskude kiire ja korrektne täitmine, vaid hoopiski koera igapäevase käitumise analüüsimine ja hindamine.

Koosneb kolmest osast: A-kuulekusosast, B-linnaosast ja C-teooriaeksam (vabatahtlik). A osa koosneb kõrvalkõnnist nii rihmaga kui ilma rihmata; tuleb läbida inimgrupp; paugukatse; liikumiselt käsklus „istu"; lamamine ja juurdetulek. B osa eesmärgiks on selgitada välja koera suhtumine inimestesse ja teistesse loomadesse ning tema kindlus ümbritseva suhtes. Vaadatakse koera suhtumist inimrühma, jalgratturisse, autodesse, jooksjatesse, rulluisutajatesse, teistesse koertesse ja liikluse keskele üksijäetud koera käitumist. Osalevate koerte vanuse alampiiriks on 12 kuud.

BH testi eeskirjad (vt lk.22-27)


SK ehk SÕNAKUULELIKKUS
Sõnakuulelikkus on rahvusvaheline koolitusliik, kus on neli erinevat raskusastet. Algklass (ALG), SK1, SK2 ja SK3 ja sisaldab endas erinevaid elemente nagu grupis lamamine, kõrval liikumine, juurdetulemine, tõkke ületamine jms. Nii sõnakuulelikkuse kui kuulekuskoolituse põhialused on samad ning erinevad nad ainult mingil määral elementide poolest. Kuna sõnakuulelikkuses ei ole paugukatset on see hea alternatiivne harrastusala pauku mitte taluvatele koertele.

SK eeskirjad

 

KK ehk KUULEKUSKOOLITUS
Kuulekuskoolitus on Eesti rahvuslik dressuuri ala. Kuulekuskoolituse eksamitest ja võistlustest võivad osa võtta koerad, kes on saanud 10 kuuseks. Raskusastmeid on kuulekuskoolituses kolm - KK1, KK2 ja KK3. Kõige kergem on esimene aste ja kõige raskem kolmas aste. Kuulekuskoolituses hinnatakse koera töötahet, energiat, kontakti omanikuga, püsivust, korrektsust. Kuulekuskoolitus hõlmab nii rihmaga kui rihmata kõrvalkäimist, istumist, lamamist, seismist, juurdetulemist, kohale minekut, eseme toomist (ka üle barjääri), kohal lamamist. Koer ei tohi teises ja kolmandas astmes karta ka püstoli pauku.

KK eeskirjad

 

VP ehk VEEPÄÄSTE

VP eeskiri: http://web.zone.ee/ekl-kkk-dokumendid/veepaaste/veepaaste_eksamite_voistluste_eeskiri.pdf

 

VALIK KOERTEKOOLE:
Koertekool Tubli
Koeraspordiklubi Koerus
Tarkade Koerte Klubi
Keila Koerasõprade Klubi IPSON

Teksti koostas Eveli Melsas

logi sisse

NOVEMBER 2020
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
« Oktoober Detsember »